Publicata in Monitorul Oficial

Lista nr. 1 din 11 februarie 2013

Privind partidele politice, aliantele politice, organizatiile cetatenilor romani apartinand minoritatilor nationale si candidatii independenti care au depus pana la data de 11 februarie 2013 raportul detaliat al veniturilor si cheltuielilor electorale intocmit cu ocazia alegerilor locale partiale din data de 3 februarie 2013, lista care se publica de catre Autoritatea Electorala Permanenta conform art. 38 alin. (2) din Legea nr. 334/2006 privind finantarea activitatii partidelor politice si a campaniilor electorale

Comuna Draganesti, judetul Bihor - alegeri locale partiale pentru functia de primar

1. Uniunea Social Liberala

2. Partidul Democrat Liberal

3. Popa Caudiu Rafael - candidat independent

 

Municipiul Slatina, judetul Olt - alegeri locale partiale pentru functia de primar

1. Partidul Democrat Liberal

2. Partidul Poporului - Dan Diaconescu

3. Partidul România Mare

4. Uniunea Social Liberala

5. Partidul Alianta Socialista

6. Forta Civica

7. Partidul Poporului - Legea Cojocaru

8. Bobes Marin - candidat independent

 

Comuna Vitomiresti, judetul Olt - alegeri locale partiale pentru functia de primar

1. Partidul Democrat Liberal

2. Partidul Poporului - Dan Diaconescu

3. Uniunea Social Liberala

 

Comuna Doljesti, judetul Neamt - alegeri locale partiale pentru functia de primar

1. Partidul Ecologist Român

2. Uniunea Social Liberala

 

Comuna Draguseni, judetul Botosani - alegeri locale partiale pentru functia de primar

1. Uniunea Social Liberala

2. Partidul Ecologist Român

3. Partidul Democrat Liberal

4. Partidul Poporului - Dan Diaconescu

 

Judetul Teleorman - alegeri locale partiale pentru functia de presedinte al consiliului judetean

1. Partidul Poporului - Dan Diaconescu

2. Uniunea Social Liberala

3. Partidul National Taranesc Crestin Democrat

4. Partidul Totul pentru Tara

 

Comuna Bujoru, judetul Teleorman - alegeri locale partiale pentru functia de primar

1. Uniunea Social Liberala;

2. Partidul Poporului - Dan Diaconescu

3. Boanta Catalin - candidat independent

 

Municipiul Turnu Magurele, judetul Teleorman - alegeri locale partiale pentru functia de primar

1. Uniunea Social Liberala

2. Partidul Poporului - Dan Diaconescu

 

Comuna Calmatuiu de Sus, judetul Teleorman - alegeri locale partiale pentru functia de consilier local

1. Uniunea Social Liberala

2. Partidul Poporului - Dan Diaconescu

3. Udrea Liviu - candidat independent

4. Rusanu Valentin - candidat independent

 

Municipiul Covasna, judetul Covasna - alegeri locale partiale pentru functia de primar

1. Uniunea Democrata Maghiara din România

2. Popica Sorin Iordan - candidat independent

 

Comuna Avramesti, judetul Harghita - alegeri locale partiale pentru functia de primar

1. Partidul Democrat Liberal

2. Partidul Civic Maghiar

3. Partidul Ecologist Român

4. Partidul Poporului - Dan Diaconescu

Parteneri
Hotel Armatti Complex Wolf